Prowadzimy serwis dla systemów sterowania opartych o sterowniki Siemens Simatic – zarówno, dla wycofanych już starowników serii Simatic S5, jak również dla najnowszych systemów opartych o S7 1500 oraz PCS. Mamy odpowiednie zaplecze techniczne do pełnej analizy i diagnostyki, a następnie naprawy, w ramach których wykonujemy serwis Siemens S7 i Siemens S5 oraz pomagamy naszym Klientom w prawidłowym wdrożeniu maszyn i urządzeń z zachowaniem pełnej, dotychczasowej funkcjonalności.
W naszej pracy potrafimy rozwiązać każdy problem z zakresu systemów sterowania Siemens Simatic – jako jedni z nielicznych wspieramy także sterowniki Simatic S5 przy jednoczesnym sugerowaniu przeprowadzenia migracji na nowy system sterowania Simatic S7. Zajmujemy się także implementacją funkcji bezpieczeństwa bezpośrednio w sterownikach programowalnych Simatic, określanych w normie EN ISO 13849. Z naszą pomocą zadbasz o nieprzerwaną pracę w swoim przedsiębiorstwie, a także sprawne wykonywanie obowiązków przez pracowników.
W ramach serwisu Siemens S5 i S7 wykonujemy:
- lokalizację usterki oraz jej usunięcie;
- modyfikację oprogramowania;
- analizę konfiguracji maszyn;
- diagnozę kart wejścia/wyjścia;
- wymianę uszkodzonych elementów;
- zabezpieczenie i ponowne uruchomienie oprogramowania.
Ponadto chętnie podzielimy się radami oraz przekażemy sugestie dotyczące konfiguracji, a także sposobu użytkowania sprzętu.
NA CZYM POLEGA MIGRACJA S5 DO S7?
Migracja – w naszym rozumieniu – oznacza w dużym skrócie wymianę systemów sterowania. Trudno stwierdzić, czy słowo „migracja” jest w tym przypadku do końca dobrym sformułowaniem, jednakże przyjęło się ono na stałe i doskonale funkcjonuje w branży automatyki przemysłowej.
Migracja S5 do S7 oznacza wymianę starego typu sterowania, opartego o sterowniki serii S5 na nowy – oparty na sterownikach serii S7 (w chili obecnej serii S7-1200 i S7-1500). Kluczowe przy migracji jest zachowanie pełnej funkcjonalności starego systemu – bardzo często Klienci wdrażają również dodatkowe opcje do systemów sterowania maszyn, takie jak rozszerzona diagnostyka, komunikacja z systemami nadrzędnymi itp.
Krótki rys historyczny
Sterowniki Siemens SIMATIC® serii S5 zostały wprowadzone do sprzedaży w 1979 roku. Przez kolejne lata bardzo się spopularyzowały, umożliwiając realizację nie tylko prostych aplikacji, ale także zaawansowanych i skomplikowanych systemów sterowania.
W latach 90-tych nastąpił dynamiczny rozwój technologii informatycznych, zarówno pod kątem softwarowym jak i hardwarowym. Firma Siemens podążając za zmianami wprowadziła serię sterowników SIMATIC® S7, których oprogramowanie narzędziowe było od tej pory dostępne na platformie Windows®.
Kilka lat temu zostały wprowadzone na rynek nowe sterowniki firmy Siemens, serie S7-1200 i S7-1500. Jednostki te są bardzo wydajne, posiadają zaawansowane opcje diagnostyczne i pozwalają na łatwą wymianę danych z systemami nadrzędnymi między innymi poprzez wbudowane serwery OPC UA. Sterownikom tym od początku towarzyszy nowe oprogramowanie systemowe TIA Portal. Największą jego zaletą jest integracja w ramach jednaj platformy narzędzi umożliwiających programowanie sterowników PLC, paneli HMI oraz napędów zarówno w wersji standardowej jak i safety.