Systemy sterowania maszyn

Zajmujemy się systemami sterowania maszyn, w tym szeroko rozumianą, kompleksową modernizacją sterowania Siemens, czy wymianą sterowania pras Krupp i Schuler. Oferowana przez naszą firmę rozbudowana oferta uwzględnia dostosowane oprogramowania oraz usługi dedykowane wielu rodzajom sprzętów przemysłowych – pochodzących z większości gałęzi.

Proponujemy naszym Klientom oprogramowania umożliwiające proste i intuicyjne sterowanie maszyn, dzięki czemu każdy otrzyma system dostosowany do swoich potrzeb. Sprawdzone i wielokrotnie testowane oprogramowania pozwalają na zwiększenie precyzyjności i efektywności przeprowadzanych prac. W efekcie proponowane przez nas sterowanie maszyn zapewnia oszczędność – zarówno czasu, pieniędzy, jak i wykorzystanych materiałów.

Wymianę systemów sterowania wykonujemy dla Klientów z każdej branży – nie tylko przemysłowej.

Modernizacja maszyn i linii produkcyjnych

Zlecisz naszym specjalistom bezpieczną i funkcjonalną modernizację sterowania maszyn i linii produkcyjnych, którą przeprowadzą od projektu, aż po jego wdrożenie. Proponowane działania polegają przede wszystkim na automatyzacji maszyn wraz z zapewnieniem efektywnej i komfortowej pracy operatorów. Zwracamy szczególną uwagę na ułatwioną diagnostykę i potencjalną naprawę, a w efekcie pełne zadowolenie naszych Klientów. Zajmujemy się wymianą sterowania pras oraz innych systemów podlegających pod szeroko pojęty przemysł.

Modernizacja sterowania Siemens

Wykonujemy modernizację sterowania Siemens niezależnie od przeznaczenia – stale współpracujemy z Klientami z wielu dziedzin, w tym przemysłowej, spożywczej czy komunikacyjnej – tworząc modyfikacje systemów Simatic mające na celu przede wszystkim usprawnienie pracy przedsiębiorstwa, zdiagnozowanie stanu urządzeń oraz rejestrowanie danych. Ponadto możemy przeprowadzić modernizację, której efektem będzie komunikacja z innymi systemami sterowania na terenie całej firmy.

Czynności wykonywane w ramach modernizacji

Nasz zespół specjalistów ma odpowiednie uprawnienia do tego, aby przeprowadzić modernizację systemów sterowania zgodną z aktualnymi normami i dyrektywami – czynności te obejmują takie prace, jak m.in.:

  • wymiana układów sterowania;
  • rozbudowa i modernizacja funkcjonalności maszyn;
    rozwinięcie układów pneumatycznych;
  • wprowadzenie nowoczesnych stanowisk zrobotyzowanych;
  • dynamizacja starszych maszyn;
  • dostosowanie do Dyrektywy Maszynowej i norm europejskich.

 

Czynności te mają na celu przede wszystkim poprawę wydajności i efektywności pracy maszyn, czego skutkiem jest usprawnienie produkcji w danym przedsiębiorstwie oraz nadanie mu niezawodnej ciągłości. Modernizacja systemów sterowania wykonywana jest także pod kątem bezpieczeństwa – dodatkowe kurtyny świetlne, czy udoskonalenie układów bezpieczeństwa to tylko niektóre z proponowanych czynności.