Systemy SCADA

Głównym celem wprowadzenia do procesów automatyzacji maszyn systemów SCADA jest nadzór i aktywizacja danych. Co to właściwie oznacza?

SCADA Siemens to nazwa systemu informatycznego, który odpowiada za nadzór wszelkich procesów technologicznych – jednocześnie zajmując stanowisko nadrzędne w stosunku do sterowników i modułów I/O, realizując przy tym takie zadania, jak:

  • przesył i wymiana danych w czasie rzeczywistym;
  • wyświetlanie aktualnych stanów, wartości i wiadomości na ekranie;
  • zarządzanie alarmami;
  • tworzenie i generowanie dokumentacji o postępach technologicznych;
  • raportowanie zużycia mediów;
  • archiwizacja danych.

 

Raportowanie SCADA może być przesłane do dowolnej lokalizacji sieciowej za pomocą protokołów HTTP lub FTP.

System Simatic WinCC Unfied

System Simatic WinCC Unfied to zaprojektowane i stworzone od podstaw systemy obsługi operatorskiej wykonane na podstawie nowoczesnych technologii webowych. Obejmują nową wizualizację na komputerach przemysłowych oraz najnowszą generację paneli operatorskich HMI Simatic. Te zaś – tak samo, jak panele operatorskie SCADA – dają możliwość podłączenia licznych urządzeń peryferyjnych, które nie tylko poszerzają ich funkcjonalność, ale także nadają dynamicznego rozwoju każdej firmie.

Główną zaletą systemu Simatic WinCC Unfied jest otwartość systemu znacząco ułatwiająca współpracę kilku rządzeń. Ponadto użytkownik systemu ma możliwość zintegrowania dostosowanych do swojej działalności branży – a w efekcie aplikacji z interfejsem użytkownika WinCC Unified.

Oprogramowanie WinCC

Optymalnie dostosowany do potrzeb każdego Klienta WinCC flexible jest oprogramowaniem dla urządzeń Simatic HMI – również komputerów PC. Jego niepodważalną zaletą jest nieustająca kompatybilność z nowszymi wersjami oprogramowania. Siemens WinCC umożliwia sterowanie złożonymi procesami przemysłowymi zgodnie z ustawionymi parametrami. WinCC marki Siemens pozwala na szczegółową prezentację danych rzeczywistych oraz archiwalnych, a także na sporządzanie raportów, zawierających dane o procesach. Możliwości, które daje oprogramowanie WinCC wykorzystywane są do przeprowadzania diagnostyki procesów przemysłowych w celu zwiększenia ich efektywności i zapewnienia płynności pracy. Większość naszych projektów realizujemy na podstawie systemów wizualizacji SIMATIC WinCC.

Zróżnicowane pakiety specjalistycznego oprogramowania WinCC

Oferujemy zróżnicowane pakiety specjalistycznego oprogramowania WinCC. W ramach systemu WinCC Scada możliwe jest korzystanie z dowolnej liczby stacji operatorskich, zarówno stacjonarnie, jak i mobilnie. Oprogramowanie WinCC służy m.in. do kompleksowego przechowywania danych produkcyjnych. Dzięki dostępowi do kompletnych informacji, zgromadzonych w jednym miejscu ułatwione jest optymalizowanie procesów decyzyjnych w firmie. Oprogramowanie WinCC można dostosować do potrzeb każdej branży. Technologia ta umożliwia szybką integrację z każdego rodzaju sprzętem komputerowym. Systemy Scada wyposażone są w rozbudowane zabezpieczenia, mające na celu ochronę procesów przemysłowych przed zakłóceniami, które mogłyby wywołać nieoczekiwane błędy. W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą!

Panele Siemens HMI

Panele Siemens HMI to funkcjonalne panele operatorskie do zintegrowanej obsługi procesów przemysłowych, które mogą być wykonane zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta. Panele Simens mają zróżnicowaną wielkość ekranów, a także różnią się między sobą dostępnymi funkcjami. Panele umożliwiają wygodną i komfortową obsługę operatorską, a także bezpieczny dostęp do danych. W nowoczesnych przedsiębiorstwach panele HMI wykorzystywane są w celu usprawnienia procesów produkcyjnych poprzez integrację zarządzania poszczególnymi czynnościami składowymi tych procesów. Panele Siemens HMI umożliwiają wzrost wydajności procesów w przemyśle poprzez zapewnienie płynnej realizacji prac, zgodnie z założonym harmonogramem i usprawnienie tempa pracy.

Specjalistyczne doradztwo w zakresie systemów wizualizacji SCADA HMI

Zapewniamy naszym klientom specjalistyczne doradztwo w zakresie systemów wizualizacji SCADA HMI. Systemy centralnego sterowania i kontroli procesów przemysłowych zwiększają wydajność produkcji, a jednocześnie umożliwiają redukcję udziału czynnika ludzkiego w procesach produkcyjnych. Doradzamy klientom, jak wykorzystać rozbudowane funkcjonalnie panele HMI, aby zapewnić pełną integrację złożonych procesów w przedsiębiorstwach oraz bieżącą kontrolę poprawności ich przebiegu. Wskazujemy możliwości korzystania z dostępnych baz danych przedsiębiorstwa, wykonywania zestawień, bilansów, raportów. Pomagamy dopasować rozwiązania technologiczne do specyfiki działalności klienta. Zajmujemy się kompleksowym wdrażaniem systemów wizualizacji Scada do biznesu. Zapraszamy do nawiązania z nami współpracy!