Firma INEE Industry sp. z o.o. opracowała innowacyjną koncepcję systemu sterowania nitownicy dwuosiowej z napędem hydraulicznym, a następnie wdrożyła ten pomysł w życie – wykonując gotową konstrukcję, przy której użyto nowoczesnych funkcje pozycjonowania dostępne w sterownikach Siemens Simatic S7-1500.

Serdecznie zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą usług z zakresu automatyki przemysłowej.

Autorski algorytm sterowania

Proponowany przez nas system sterowania działa na podstawie autorskiego algorytmu, który został napisany od nowa. Dlaczego?

Oryginalnie maszyna była wyposażona w sterownik dedykowany, który uniemożliwiał adekwatne modyfikacje. W efekcie do sterowania ruchem osi zastosowano wbudowane w sterowniku funkcje pozycjonujące. Zaimplementowany algorytm pozwala na kontrolę poprawności procesu, podgląd aktualnych stanów wejść i wyjść sterownika, a także programowanie i wybieranie receptur z zapisanymi sekwencjami nitowania.

Obsługa odbywa się z poziomu dotykowego panelu operatorskiego z przejrzystą wizualizacją, wykonaną zgodnie z wymaganiami każdego Klienta. Funkcje bezpieczeństwa realizowane są poprzez moduły FailSafe sterownika.

W efekcie modyfikacja pozwoliła na zwiększenie niezawodności nitownicy dwuosiowej oraz znacząco wpłynęła na ułatwienie obsługi technicznej, a co najistotniejsze – podniosła wydajność produkcji i skróciła czas realizacji poszczególnych zleceń.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA / ZAKRES REALIZACJI:

MOŻLIWE MODYFIKACJE: